KURUMSAL

Firmamız Hakkında

Firmamız Hakkında

ANT Ferforje Ankara Ostim

Türkiye'nin başkenti aynı zamanda sanayinin de kalbinin arttığı noktalardan biri. Özellikle ANT ferforje Ankara Ostim sanayi bölgesinde en sık kullanılan ürünler arasında geliyor. Sanayi Devrimi ile birlikte pek çok alanda kullanılabilen ve insan gücü ile makine gücünün bir araya gelmesiyle birlikte şekillendirilen demir, imalatı yapılan ve pek çok alanda değerlendirilen bir madde durumunda. Demirin içeriğindeki yapının çok sağlam olması, moleküler yapısının diğer maddelere göre daha uzun yıllar yapısını bozmadan yaşaması nedeniyle, bugün neredeyse her alanda demirin kullanıldığını görebiliyoruz.

Demir Hangi Alanda Kullanılır?

Sanayi ve teknoloji şu anda demirin en çok kullanıldığı alanlardan biri. Bunu biraz daha açacak olursak, bilgisayar, uçak, araba, silah, ağır yapılar ve daha pek çok noktada demirin olmazsa olmaz bir madde olduğunu ifade edebiliriz. Günlük hayatta da karyola, yatak, sandalye, masa, korkuluk, çerçeve ve kısacası aklımıza gelen her yerde demirden yapılan ürünlerin bulunduğunu görmek mümkün. Dilimize Fransızcadan gelen ve demiri dövmek anlamında olan ferforje Ankara Ostim sanayi bölgesinde de çeşitli şirketler ve işçiler tarafından üretiliyor.

Demiri Doğru Kullanmak

Demiri doğru kullanabilmek ve ondan en yüksek verimi alabilmek için insan ve makine gücünü birlikte değerlendirmek gerekiyor. Çünkü demir insan gücü ile yontulamıyor ancak buna tasarımı beyin gücü veriyor. ANT  Ferforje Ankara Ostim bölgesinde mühendisler bu alanda çalışıyor.