HABERLER

Demir Doğrama Ankara

Demir Doğrama Ankara
  • Tarih: 09 - Ekim - 2017

Çok uzun yıllardır, insanoğlunun var olduğundan bu yana çok önemli bir gelişim göstergesi olan demir, bir anlamda dünya tarihinin de gidişatını çevirdi. Demir doğrama Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde de dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi çok önemli bir ticaret ve yatırım alanı haline geldi. Bu sayede yeni sektörler, yeni istihdam alanları ve hizmet bölümleri ortaya çıktı. Günümüzde neredeyse artık her alanda kullanılabilen demir, yenilenerek, işlenerek pek çok işlevde kullanılabiliyor. Sanayi, teknoloji gibi dünyanın en çok önem verdiği alanlarda ham madde olarak kullanılan demire şekil vererek yeni üretimler ortaya çıkabiliyor.

Demir Nasıl Doğranır?

Ferforje adı da verilen demire şekil verme, doğrama, kesme, parçalama ve bunun gibi pek çok işlemin yapılabildiği bir sahadı. Demir doğrama Ankara da başta olmak üzere çeşitli illerde yapılabilen ve bu işlerle uğraşan kişilerin olduğu bir iş sahasıdır. İnsan üzerindeki bir gücün demiri parçalaması gerekir. Çünkü çok sert bir madde olan demir, ancak ısıyla ve baskı gücüyle şekillenebiliyor. İnsan gücü ise tasarımda ve montede devreye giriyor. Bu makineler ise genelde sanayi bölgesinde yer alıyor.

Demir Doğrama Türleri

Demir doğrama Ankara sanayi bölgesinde son derece gelişmiş durumda. Türkiye'nin demir üretiminin büyük bir kısmı burada yapılıyor. Ayrıca bahçenize, evinize, iş yerinize de yeni tasarımlar için sipariş verebilirsiniz.